Alaosastotoiminta

Kirkonpalvelijat ry on jaettu maakunnittain 16 alaosastoon. Alaosastot ovat seuraavat:

Lappi

Oulu

Kainuu

Keski-Pohjanmaa

Pohjois-Savo

Varsinais-Suomi

Etelä-Pohjanmaa  

Keski-Suomi

Etelä-Savo

Kanta-Häme

Päijät-Häme

Kymenlaakso

Satakunta

Tampere ja Pirkanmaa

Turun seutu

Uusimaa

 

 

 

 

Alaosastot kokoontuvat pari kertaa vuodessa. Alaosastokokouksissa voi tehdä esityksiä yhdistyksen hallitukselle.
Kaikki alaosastot toimivat yhteistyössä Kirkon alat ry:n alueyhdistyksien kanssa, joita on tällä hetkellä 21.

Yhdistyksen jäsen voi osallistua Kirkon alat ry:n toimintaan ja sen jäsenyhdistysten sekä
alueyhdistysten järjestämiin koulutustilaisuuksiin.

Kirkonpalvelijat ry tarjoaa erinomaisen vaikutuskanavan olemalla kirkon suurimman ammattiliiton,
Kirkon alat ry:n jäsenyhdistys.
 

ALAOSASTOJEN PUHEENJOHTAJAT JA SIHTEERIT

Etelä-Pohjanmaa
Puheenjohtaja
    Timo Rautakoski
    Rajakatu 11
    65300 Vaasa
Sihteeri-rahastonhoitaja
    Anne Lehtonen
    Kranninkuja 1
    61400 Ylistaro
 
Etelä-Savo
Puheenjohtaja
    Arvo Katajamäki
    Raivaajankatu 22
    50170 Mikkeli.
Sihteeri
    Taimi Reima-Luukkanen
    Otavankatu 10 b 13
    50100 Mikkeli
 
Kainuu
Puheenjohtaja
    Kirsi Pääkkönen
    Messeniuksentie 35
    87200 Kajaani
Sihteeri
    Arto Tampio
    Tiirintie 21
    88900 Kuhmo
 
Kanta-Häme
Puheenjohtaja
    Ilona Seppänen
    Aulangontie 50 C 6
    13220 Hämeenlinna
Sihteeri
    Pekka Jormanainen
    Lopentie 6-8 C 28
    11100 Riihimäki
 
Keski-Pohjanmaa
Puheenjohtaja
    Risto Junttila
    Saarelanmutka 6
    85500 Nivala
Sihteeri
    Paavo Tiinanen
    Lahdensuuntie 73
    68100 Himanka
Rahastonhoitaja
    Oili Nygård
    Karsitie 10
    86440 Lampinsaari
 
Keski-Suomi
Puheenjohtaja
    Tuula Liukko
    Kelhänkatu 6 G 33
    42100 Jämsä
Sihteeri
    Marita Pajala
    Paatelankuja 4 C 3
    40900 Säynätsalo
 
Kymenlaakso
Puheenjohtaja
    Jouni Honkanen
    Valinmäentie 14
    45810 Pilkanmaa
Sihteeri
   
   
   
 
Lappi
Puheenjohtaja
    Kyösti Seppälä
    Vuonimatie 4
    99600 Sodankylä
Sihteeri
    Liisa Lämsä
    Metsopolku 14
    96910 Rovaniemi
 
Oulu
Puheenjohtaja
    Kristiina Sanaksenaho
    Saukkotie 7 A 2
    90530 Oulu
Sihteeri
    Väinö Kokkonen
    Raharinnantie 5 B 12
    90230 Oulu
 
Pohjois-Savo
Puheenjohtaja
    Hannu Korhonen
    Kuninkaankatu 38 a 16
    70100 Kuopio.
Sihteeri
    Kari Hartikainen
    Hiihtäjäntie 15 H 53
    70200 Kuopio
Päijät-Häme
Puheenjohtaja
    Arja Auranen
    Pihkatie 20 G 30
    15870 Hollola
Sihteeri
    Marjo Lamminmäki
    Mäkirinteentie 1 A 1
    15860 Hollola

 
Satakunta
Puheenjohtaja
    Veli-Pekka Huhtanen
    Aunentie 4
    29600 Noormarkku.
Sihteeri
    Hilkka Heliö-Virtanen
    Kivirantakuja 4
    29700 Ahlainen
Tampere ja Pirkanmaa
Puheenjohtaja
    Timo Lehto
    Soukanlahdenkatu 19 A 26
    33100 Tampere
Sihteeri
    Minna Lepistö
    Vuorenhovintie 7 as 12
    37240 Linnavuori
Rahastonhoitaja
    Leila Pilhjerta
    Kyyninkatu 13 A 8
    37100 Nokia
 
Turun seutu
Puheenjohtaja
    Katja Warpenius
    Pehtorinkatu 5 b 24
    20780 Kaarina
Sihteeri
    Nina Pusa
    Yrjöläntie 1 as 1
    21200 Raisio
Uusimaa
Puheenjohtaja
    Toini Tissari
    Kaskenpolttajantie 7 d 14
    02340 Espoo.
Sihteeri
   Anita Nurttila
    Kuuttikuja 1 D 12
    02260 Espoo
Varsinais-Suomi
Puheenjohtaja
    Taito Aho
    Hujalantie 15
    21290 Rusko
Sihteeri
    Arto Kotijärvi
    Kirkkotie 4
    23360 Kustavi